•      021-22919007 
  •      021-22919008
  •     info@entekhabcorp.com
1.jpg

مهندسی شبکه مبتنی بر مایکروسافت

امروزه همه سازمان ها و ادارات و شرکت ها بطور یقین برای نگهداری اطلاعات سازمانی خود (اعم از مالی، اداری، منابع انسانی و غیره...) از سیستم های پایگاه داده حال چه رابطه ای و یا (NOSQL) استفاده مینمایند. همچنین جایگاه و اهمیت پورتال های سازمانی امروزه در تمامی سازمان ها و ادارات و شرکت ها بعنوان سیستم مدیریت، متمرکز سازی و به اشتراک گذاری اسناد سازمانی با هر فرمت داده ای،  بعنوان سیستم مجتمع سازی نرم افزار های کاربردی مبتنی بر وب، بعنوان سیستم متمرکز جستجوی محتوای سازمانی و همچنین بعنوان سیستم پیاده سازی کسب کار مبتنی بر جریان کار کنترل شده (work flow) و (bpms) جایگاهی شناخته شده و بسیار با اهمیت است. از اینرو از مهمترین خدمات ارائه شده توسط این دپارتمان میتوان به ارائه خدمات مشاوره و پیاده سازی توسط افراد مجرب و با دانش در زمینه های فوق اشاره داشت. این دپارتمان قادر است که خدمات مشاوره فنی و همچنین مشارکت در زمینه پیاده سازی، بهینه سازی، امن سازی، ارتقاء و نگهداری سیستم های پورتال سازمانی (مبتنی بر Microsoft SharePoint) و پایگاه داده های سیستم های اطلاعاتی از هر نوعی را به مشتریان خود در سطوح فنی بسیار بالا ارائه نماید.
در بخش خدمات نیز تمامی سرویس‌های مربوط به شرکت مایکروسافت از قبیل سیستم‌‌عامل‌های ویندوز (نسخه سرور)، اکتیو دایرکتوری، دی ان اس، میل سرور (اکسچنج)، لینک سرور و غیره  توسط این واحد پیاده‌سازی و اجرا می‌شود.
به‌طور کلی، وجود سرویس‌هايي از قبیل DNS، LDA و MAIL نیاز کلیه سازمان‌ها است. چراکه این سرویس‌‌ها، در شبکه‌های امروزی جزء سرویس‌های زیرساختی شبکه به حساب می آید. در حقیقت می‌توان گفت تمامی نرم‌افزارها جهت راه‌اندازی و اجرا به این سرویس‌ها نیازمندند.
شرکت مایکروسافت ، به عنوان یک قطب نرم‌افزاری بزرگ، با توجه به نیاز امروزی شبکه‌ها سرویس‌های متعددی به‌عنوان نرم‌افزارهای زیربنایی شبکه تولید نموده است.
این دپارتمان علاوه بر نصب و نگهداری سیستم عامل مبتنی بر ویندوز سرور، تمامی سرویس‌های بسیاری را پیاده‌سازی و پشتیبانی می‌کند.